Nowe magazyny dla ośrodka przemysłowego

Dąbrowa Górnicza to wyjątkowe miasto położone na południu Polski, w granicy administracyjnej województwa śląskiego. Co ciekawe jest to największe powierzchniowo miasto tego województwa, przewyższając nawet Katowice i zajmując 9. miejsce w kraju. Dąbrowa Górnicza jest także największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego, specjalizuje się w hutnictwie szkła. W Dąbrowie Górniczej nie brakuje też zabytków architektury oraz ciekawych miejsc na aktywny wypoczynek. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się unikatowa Pustynia Błędowska oraz liczne zbiorniki wodne, które dają szansę na wypoczynek na plaży z dala od Mazur czy Pomorza.

Dobrze rozwijający się ośrodek przemysłowy potrzebuje odpowiedniego zaplecza magazynowego, zwłaszcza gdy chodzi o budowę nowych nieruchomości czy wydobycie surowców. W tym celu powstają nowe hale o dużej powierzchni, które umożliwiają przechowywanie różnorodnych towarów w bezpieczny sposób. Jedną z ostatnich inwestycji na terenie Dąbrowy Górniczej była budowa magazynu, w którym miał być składowany właściwie przygotowywany złom. Ponadto obiekt służyć ma do przeróbki żużlu, dlatego wyposażony jest w odpowiednie narzędzie. Nowy magazyn znajduje się przy ul. Piłsudskiego 92, teren należy do ArcelorMittal Poland S.A.

architecture and renovation concept - male architect in helmet w

Przedsiębiorca, który chce rozszerzyć swoją działalność w krótkim czasie nie może jednak pozwolić sobie na budowanie nowego obiektu od podstaw. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajem nieruchomości gospodarczej. Takie opcje są coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli małych firm oraz dużych koncernów. Na rynku dostępne są zarówno hale przemysłowo-produkcyjne oraz hale magazynowe. Cena zależna jest od wyposażenia budynku, jego stanu technicznego oraz położenia przy głównych węzłach komunikacyjnych, bo to znacząco ułatwiają transport. W Dąbrowie Górniczej mniejsze hale, czyli o powierzchni 100-200 metrów kwadrantowych miesięcznie kosztują od 1000 do 4000 zł. Za ogromne hangary trzeba już dużo więcej zapłacić, nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz