Zakup gruntów przynosi spore zyski

Tańsza i ciekawie położona działka na zalesionym terenie może być zyskowną inwestycją. Moda na zakup gruntów trwa w najlepsze, ponieważ przynosi spore zyski. Dzisiaj to ziemia jest najlepszą lokatą niż ta oferowana przez bank. Ważne jednak, by tereny znajdowały się w atrakcyjnym sąsiedztwie. Działka leśna z pewnością spełnia te wymogi, ponieważ bliskość przyrody podnosi wartość gruntu. Jednak to, co cieszy, może również sprawiać kłopoty. Trzeba bowiem pamiętać, że budowa domku letniskowego w lesie jest kosztowna i ryzykowna, a niekiedy nawet niemożliwa np. z powodu zbyt gęstego zalesienia oraz bliskości terenów będących pod ochroną.

Przyjemnie jawi się wizja domu pośród konarów drzew lub z widokiem na brzeg akwenu wodnego. Kupując działkę nad jeziorem czy w lesie zyskujemy walory krajobrazowe, jednak spełnienie wszystkich wymogów do uzyskania pozwolenia na budowę wymaga dużej dozy cierpliwości. Aby koszty budowy nie przerosły wartości ziemi jeszcze przed finalizacją transakcji należy sprawdzić wysokość drzew otaczających grunty inwestycyjne. Jeżeli nie przekraczają 10 metrów nie stanowią większego zagrożenia dla domku letniskowego, ale smukłe i wysokie sosny sięgające nawet 30 metrów mogą nie wytrzymać silnego wiatru i zniszczyć całą zabudowę.

grunt dąbrowa górnicza

Przepiękna działka budowlana w lesie powinna być wcześniej skontrolowana przez geodetę, który potwierdzi możliwość budowy domku letniskowego. Przed zakupem konieczne jest również sprawdzenie księgi wieczystej, gdzie zawarte są wszystkie informacje dotyczące praw własności tego danego gruntu. Zakup gruntu musi odbywać się w obecności notariusza, bo zawarcie umowy przy świadkach może być niewystarczające i może oznaczać utratę prawa do ziemi w razie sporów z poprzednim właścicielem. Ważne, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, bo za leśną działkę w Dąbrowie Górniczej trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy. Wydatek rzędu stu tysięcy złotych to poważna inwestycja, którą lepiej trzy raz sprawdzić, niż później żałować straconych pieniędzy.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz