Radosna twórczość uliczna w Dąbrowie Górniczej

[Informacja prasowa]

Fundacja Godne Życie organizuje drugą już edycję akcji „Street Art- czyli Dąbrowska Twórczość Uliczna”. Podobnie jak za pierwszym razem impreza połączona będzie z „Olimpiada Sportów Niecodziennych.” Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 15.00 w Parku Hallera.

Spore zainteresowanie jakie znalazła pierwsza edycja Street Artu zorganizowana 16 lipca bieżącego roku przyczyniło się do zorganizowania imprezy po raz kolejny. Jest to akcja, której główną idea jest malowanie na czym się da. Znajduje ona odzwierciedlenie miedzy innymi w malowaniu na szkle, gipsowych figurkach, chodniku, folii stretchowej, oraz sztalugach rozstawionych wzdłuż alejki parku.
Partnerami akcji będą Stowarzyszenie „Kobieta Liderem Świata” oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, które sprawować będą pieczę nad odkrywaniem, rozwijaniem i kształtowaniem artystycznych zdolności dzieci i młodzieży.
Organizatorzy zadbali o to by uczestnicy znaleźli podczas imprezy cos zarówno dla ducha jak i ciała. Akcja połączona jest z cykliczną sportową imprezą Fundacji Godne Życie zwaną „Olimpiadą Sportów Niecodziennych”. W ramach olimpiady przewidziane są takie konkurencje jak: rzut beretem, rzut żołędziem do dziupli, budowanie wieży z klocków na czas, przesypywanie piasku oraz zawody kolarskie na rowerze stacjonarnym. Na najlepszych sportowców w tych nietypowych dziedzinach czekają nagrody rzeczowe.
Wydarzenie jest atrakcyjną propozycją na zakończenie wakacji nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla całych rodzin. Szczególnie, dla tych rodziców, którym zdążyły się już wyczerpać pomysły na zorganizowanie wolnego czasu swoim pociechom. Serdecznie zapraszamy!
Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz środków własnych uzyskanych z 1% podatku.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz